Polka na planie „Bohemian Rhapsody” – Joanna Zwierzyńska

Polka na planie "Bohemian Rhapsody" - Joanna Zwierzyńska

Moja przygoda na planie filmu Bohemian Rhapsody

Dokładnie rok temu mój agent w Londynie zadzwonił i zapytał, czy nie chcę małej roli na planie światowej rangi produkcji o Freddiem Mercurym i zespole Queen z Ramim Malekiem (aktor znany m.in z serialu Mr. Robot) w roli głównej, w reżyserii Bryana Singera.

W scenie odtwarzającej jeden z koncertów miałam grać oddaną fankę, która podkochuje się w głównym wokaliście zespołu. Bez wahania odpowiedziałam, że nie interesuje mnie, jak mała jest ta rola i że chcę być częścią tego filmu! Dwa tygodnie później zaczęłam pracę na planie filmowym Bohemian Rhapsody.

Joanna Zwierzyńska

[restrict …] Możliwość obserwowania pracy całej obsady i produkcji była dla mnie świetną lekcją aktorską. Granie szalonej, piszczącej z wrażenia fanki też było dobrą zabawą. Kreacja stworzona przez Maleka moim zdaniem jest mistrzowska. W trakcie kręcenia sceny, w której brałam udział, widziałam, jak współpracuje on z choreografem i jak do perfekcji opanował styl poruszania się i postawę sceniczną Freddiego. Praca nad tym filmem była tym bardziej ekscytująca, że wspomniana scena okazała się rekonstrukcją fragmentu koncertu ze światowym hitem We Will Rock You, który uwielbiam. Tego dnia odwiedził nas też sam Brian May!

Praca jako aktor motion capture

Ale to nie był koniec! Po owocnej współpracy produkcja zaproponowała mi kolejną rolę. Po raz pierwszy w życiu miałam spróbować sił jako aktor motion capture. Jest to coraz bardziej popularna technika wykorzystywana przy tworzeniu filmów (np. Avatar) i gier komputerowych, takich jak znany wszystkim Wiedźmin. Istotne są tu mimika twarzy i świadomość ciała.

Praca przebiegała w trzech etapach. Najpierw zostałam ubrana w specjalny kombinezon i do całego ciała przyczepiono mi tzw. markery, których ruch monitorowany był przez systemy komputerowe, a następnie przenoszony na wirtualne modele postaci.

W trakcie pracy

Potem umieszczono mnie w pokoju, gdzie  zainstalowanych było około 150 kamer, które wychwytują mimikę. Miałam za zadanie robić różne ruchy twarzą – świetna zabawa!

Ostatni etap odbywa się w tak zwanym „zielonym pokoju”, gdzie wszystko ma właśnie ten kolor. W tym pomieszczeniu oświetlenie jest bardzo silne. Na monitorze puszczono układ taneczny, który musiałam skopiować, także do utworu We Will Rock You. Każdy z aktorów wykonał tę scenę w pięciu różnych kostiumach!

Polska premiera w listopadzie!

To było moje pierwsze doświadczenie na planie tak ogromnej produkcji. Niezapomniana przygoda, która również zaowocowała znalezieniem agenta w Stanach Zjednoczonych.

Teraz czekam już tylko na premierę. Trailer filmu wypadł świetnie, więc mogę tylko życzyć miłego oglądania!

Joanna Zwierzyńska

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Profesjonalna tancerka i choreograf tańca współczesnego. Prekursorka tańca brazylijskiego zouk w Polsce o międzynarodowym statusie instruktora. Znana między innymi z serialu Na dobre i na złe i programu tanecznego “You Can Dance – Po prostu tańcz”.

Obecnie zamieszkała w Londynie.

Joanna Zwierzyńska

tekst i zdjęcia: Joanna Zwierzyńska

korekta: Paweł Kukliński

skład: daga

[/restrict]

Dziękujemy za pomoc Pani Joannie Zwierzyńskiej.

https://www.instagram.com/joanna_zwierzynska/

https://www.facebook.com/zwierzynskajoanna/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

× nine = fifty four