O maGaGazynie Polskiego Fanklubu Queen „Keep Yourself Alive”

KYA logo

Magazyn Polskiego Fanklubu Queen „KYA” ukazywał się od 2004 r. do lipca 2018 r.

Tytuł magazynu fanklubowego został wybrany w głosowaniu na Forum.Queen.pl (w październiku 2004 r.). Wśród innych propozycji były: Magic, Bijou, Innuendos, GaGa, Red Special, The Miracle, Tylko Queen, White Red Queen, Her Majesty’s Jewels.

Pierwszy numer magazynu ukazał się 24 listopada 2004 r.

Od numeru 1 do 23 „KYA” wydawany był w postaci papierowej, a od 24 do 40 numeru w postaci elektronicznej (pdf).

Specyfiką magazynu był fakt, że współtworzyli go wszyscy fani, nawet ten(ta) nie będący(a) członkiem Polskiego Fanklubu Queen.

OBECNIE

Obecnie kontynuujemy działalność redakcyjną i wydawniczą na stronie Fanklubu i stronach powiązanych. Materiały przesłane publikujemy na stronie Fanklubu jako kategoria Magazyn.

Piszemy na każdy temat związany z zespołem, od recenzji aktualnych i archiwalnych wydawnictw, relacji z wydarzeń związanych z zespołem, wywiadów z osobami związanymi z Queen (cykl 10 pytań do…), ciekawostek, historii, biografii muzyków, analiz zjawisk, kalendarium po komiksy, krzyżówki czy quizy itd.  Historię tematów poruszanych w magazynie można prześledzić na stronie informacje o numerach „KYA”.

Przeprowadziliśmy wywiady z Jimem Huttonem, DoRo, Tonym Vincentem, Reinholdem Mackiem, członkami zespołu Bracia, Markiem Niedźwiedzkim, Neilem Murrayem, Tomaszem Grassem, Peterem Hince’em.

Do redakcji można przesyłać swoje felietony, przemyślenia, relacje, recenzje, rysunki, komiksy, zdjęcia i inne materiały związane z zespołem Queen.  Na stronie PFQ można znaleźć wytyczne dla piszących, które usprawniają prace związane z tworzeniem treści.

Jeśli chcesz coś dla Nas napisać, a nie masz pomysłu na temat, również zwróć się do nas, redaktor naczelna podpowie Ci jaki temat możesz poruszyć.

Dołącz do tworzących treści o Queen – kya@fanklub.queen.pl


Członkowie PFQ mają dostęp do udostępnionych wybranych numerów archiwalnych „KYA” w postaci elektronicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sixty ÷ six =