Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Queen Symfonicznie – Wrocław

sobota, 19 listopada 2016 @ 19:30 - 21:00

90PLN

Żaden wokalista na świecie nie jest w stanie zastąpić Freddiego Mercury’ego, ale 18 chórzystów i świetny aktor mogą już próbować. „Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie” w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i Mariusza Ostrowskiego to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 18-osobowego chóru. Jednocześnie jest to artystyczny hołd dla Freddiego Mercury’ego.

W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu – od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór „Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia.

Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła… A na deser, po „Bohemian Rapsody” (będzie to unikalnie na całym świecie wykonanie – cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam… Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) i wykona utwory „We Will Rock You” oraz „We Are The Champions”.

Szczegóły

Data:
sobota, 19 listopada 2016
Godzina:
19:30 - 21:00
Koszt:
90PLN
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1730480-muzyka-zespolu-queen-symfonicznie.html

Miejsce wydarzenia

Sala Koncertowa Radia Wrocław
ul. Karkonoska 10
Wrocław,
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nine × one =