Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Queen Symfonicznie – Piła

niedziela, 18 października 2015 @ 19:00 - 22:00

89PLN

Żaden wokalista na świecie nie jest w stanie zastąpić Freddiego Mercury’ego, ale 18 chórzystów i świetny aktor mogą już próbować. „Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie” w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i Mariusza Ostrowskiego to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 18-osobowego chóru. Jednocześnie jest to artystyczny hołd dla Freddiego Mercury’ego.

W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu – od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór „Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia.

Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła… A na deser, po „Bohemian Rapsody” (będzie to unikalnie na całym świecie wykonanie – cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam… Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) i wykona utwory „We Will Rock You” oraz „We Are The Champions”.

Szczegóły

Data:
niedziela, 18 października 2015
Czas:
19:00 - 22:00
Koszt:
89PLN
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1569134-muzyka-zespolu-queen-symfonicznie.html

Organizator

Alla Vienna
Strona internetowa:
http://queen.allavienna.pl/

Miejsce

Regionalne Centrum Kultury
plac Staszica 1
Piła,
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

÷ one = eight