Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Queen Symfonicznie – Kraków

niedziela, 23 Marzec 2014 @ 19:00 - 22:00

PLN99

23 marca 2014 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE zawita do Krakowa! Niezwykły koncert łączący nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i 18-osobowego chóru Vivid Singers odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego (ul.Zwierzyniecka 1). Finał występu uświetni także występ solisty – śpiewającego aktora – wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in wyjątkową kompozycję “Barcelona”, którą Freddie Mercury nagrał wraz hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe.

plakat 2014-krakow_small

23 marca 2014 Kraków
Filharmonia Krakowska, ul. Zwierzyniecka 1
Wejście od 18:30
Początek koncertu o godzinie 19:00

Mijający rok to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie – ostatnie 6 koncertów, które odbyły się jesienią 2013 w Białymstoku, Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze i Lublinie były całkowicie wyprzedane.

„Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie” w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i Mariusza Ostrowskiego to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 18-osobowego chóru. Po doskonałym przyjęciu ponad tysięcznej publiczności na premierze tego widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, który odbył się 30 listopada 2011 – muzycy postanowili kontynuować swoją przygodę i w 2012 roku przypomnieć geniusz Queen słuchaczom w innych częściach kraju. W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu – od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór „Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia. Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła… A na deser, po „Bohemian Rhapsody” (będzie to unikalnie na całym świecie wykonanie – cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam… Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) i wykona utwory „We Will Rock You”, „We Are The Champions” oraz “I Want To Break Free”.

Więcej informacji, zdjęcia oraz filmy na stronach –
www.facebook.com/pages/Queen-Symfonicznie/557207570999942
www.queen.allavienna.pl/

Szczegóły

Data:
niedziela, 23 Marzec 2014
Czas:
19:00 - 22:00
Koszt:
PLN99
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Alla Vienna
Strona internetowa:
http://queen.allavienna.pl/

Miejsce

Filharmonia im. K. Szymanowskiego
Zwierzyniecka 1
Kraków,
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ninety ÷ = nine