Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Queen Symfonicznie – Konin

sobota, 12 marca 2016 @ 19:00 - 22:00

99PLN
12 marca 2016 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE po raz pierwszy wystąpi w Koninie! Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i 20-osobowego chóru Vivid Singers już od ponad trzech lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy.

To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty – śpiewającego aktora – wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in “Bicycle Race”, “Another One Bites THe Dust” oraz wyjątkową kompozycję “Barcelona”, którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. W drugiej części gościnnie wystąpi również gitarzysta solowy Piotr Wieczorek.

Zespół niedawno opublikował oficjalne koncertowe video, które można zobaczyć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=JzuW_4W1MSw

Dwa ubiegłe lata to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie – 6 koncertów, które odbyły się jesienią 2013 w Białymstoku, Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze i Lublinie były całkowicie wyprzedane. Podobnie było w 2014 roku, muzycy dwukrotnie w wypełnionej po brzegi Filharmonii Ślaskiej oraz Wrocławskiej. Dotychczas na 50 koncertach pojawiło się ponad 30000 osób.  14 lutego 2015 zespół wystąpił kolejny raz zagranicą – w Bratysławie, a pod koniec marca w wypełnionej dwukrotnie Filharmonii Szczecińskiej.

„Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie” w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i śpiewającego aktora w roli Freddiego Mercury to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 20-osobowego chóru. Po doskonałym przyjęciu ponad tysięcznej publiczności na premierze tego widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, który odbył się 30 listopada 2011 – muzycy postanowili kontynuować swoją przygodę i w 2012 roku przypomnieć geniusz Queen słuchaczom w innych częściach kraju. W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu – od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór „Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia. Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła… A na deser, po „Bohemian Rhapsody” (będzie to unikalnie na całym świecie wykonanie – cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam… Freddie Mercury (w tej roli wymiennie Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi lub Sebastian Machalski, aktor teatru Capitol z Wrocławia) i wykona utwory „We Will Rock You”, „We Are The Champions” oraz “I Want To Break Free”.

Więcej informacji, zdjęcia oraz filmy na stronach –
http://www.facebook.com/pages/Queen-Symfonicznie/557207570999942  
http://www.queen.allavienna.pl/

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Szczegóły

Data:
sobota, 12 marca 2016
Godzina:
19:00 - 22:00
Koszt:
99PLN
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1677890-muzyka-zespolu-queen-symfonicznie.html

Organizator

Alla Vienna
Strona internetowa:
http://queen.allavienna.pl/

Miejsce wydarzenia

GDK Oskard
1-go Maja 7a
Konin, 62-510
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

four × six =