Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Queen Symfonicznie – Częstochowa

sobota, 5 Kwiecień 2014 @ 20:00 - 23:00

PLN90

5 kwietnia 2014 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE zawita do Częstochowy. Niezwykły koncert łączący nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i 18-osobowego chóru Vivid Singers odbędzie się w Filharmonii Częstochowskiej (ul.Wilsona 16). Finał występu uświetni także występ solisty wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego.

Początek koncertu o godzinie 20:00

Bilety w przedsprzedaży w cenie 90, 110 i 120 zł. W dniu koncertu ceny
biletów wzrosną o 10 zł.

Organizatorem jest firma Piosenka Plus.

Mijający rok to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie – ostatnie 5 koncertów, które odbyły się na przestrzeni ostatnich 5 tygodni w Białymstoku, Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu i Zielonej Górze były całkowicie wyprzedane.

„Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie” w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i Mariusza Ostrowskiego to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 18-osobowego chóru. Po doskonałym przyjęciu ponad tysięcznej publiczności na premierze tego widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, który odbył się 30 listopada 2011 – muzycy postanowili kontynuować swoją przygodę i w 2012 roku przypomnieć geniusz Queen słuchaczom w innych częściach kraju. W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu – od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór „Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia. Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła… A na deser, po „Bohemian Rhapsody” (będzie to unikalnie na całym świecie wykonanie – cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam… Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) i wykona utwory „We Will Rock You”, „We Are The Champions” oraz “I Want To Break Free”.

plakat 2014

 

 

Szczegóły

Data:
sobota, 5 Kwiecień 2014
Czas:
20:00 - 23:00
Koszt:
PLN90
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Alla Vienna
Strona internetowa:
http://queen.allavienna.pl/

Miejsce

Filharmonia Częstochowska
Tomasza Wilsona 16
Częstochowa,
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eight × one =