Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Queen Symfonicznie – Zielona Góra

niedziela, 24 listopada 2013 @ 18:00 - 22:00

80PLN – 100PLN
Zielona Góra
Zielona Góra

Koncert projektu Muzyka Queen Symfonicznie w Zielonej Górze odbędzie się już 24 listopada 2013 r. (niedziela). Orkiestrze Alla Vienna oraz chórowi Vivid Singers towarzyszyć będzie Igor Gwadera z Anti Tank Nun. W rolę Freddie Mercury’ego wcieli się śpiewający aktor (filmowy i teatralny) “ Mariusz Ostrowski. Koncert odbędzie się w dniu 22. rocznicy śmierci niezapomnianego wokalisty.

Projekt Muzyka Queen Symfonicznie rozpoczął swoją koncertową przygodę w 2011 r. w Łodzi i od tej pory jest zapraszany do polskich miast, by tam wspólnie z publicznością oddać hołd legendzie, jaką z pewnością jest zespół Queen. W Zielonej Górze koncert odbędzie się w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego (ul. Podgórna 50), o godz. 18.00.

Ubiegły rok to pasmo sukcesów projektu. Ponad 9000 widzów na 11 koncertach w całej Polsce. Rok 2012 – muzycy, chór oraz wcielający się w rolę Freddiego Mercury’ego Mariusz Ostrowski, zakończyli pod koniec listopada wyprzedanym występem w Lublinie w Centrum Kongresowym AR. Rok 2013 to również kolejne wyprzedane sale!

Na scenie obok filharmoników pojawi się prawdziwy rockowy „wymiatacz” Igor Gwadera. Mimo swoich nastu lat jest już dziś nazywany polskim Jimi Hendrix’em.

W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu – od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór „Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia.

Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła… A na deser, po „Bohemian Rhapsody” (będzie to unikalnie na całym świecie wykonanie – cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam… Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) i wykona utwory „We Will Rock You” oraz „We Are The Champions”. Więcej informacji, zdjęcia oraz filmy dostępne na stronie www.queen.allavienna.pl

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Artystyczna MONOLIT

Szczegóły

Data:
niedziela, 24 listopada 2013
Godzina:
18:00 - 22:00
Koszt:
80PLN – 100PLN
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/222336057916409/?fref=ts

Organizator

Alla Vienna
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego
ul.Podgórna 50
Zielona Góra,
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

seven × = thirty five