Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Premiera książki „Skarby Queen”

środa, 27 listopada 2019

90PLN

Premiera książki Skarby Queen wydawnictwa SQN w tłumaczeniu Jakuba „Bizona” Michalskiego.

Jest to polskie wydanie książki The Treasures of Queen (premiera 5.09.2019).

Na 160 stronach w twardej oprawie zamieszczono historie zespołu oraz liczne zdjęcia i ilustracje w sumie 150 przedstawiająca historie zespołu od powstania aż do filmu Bohemian Rhapsody.

Wstęp napisali Brian z Rogerem.

Rarytas dla fanów Queen już w zasięgu ręki!

Lepszego podsumowania liczących niemal 50 lat pasm olbrzymich sukcesów grupy Queen nie znajdziecie! Album „Skarby Queen” to oficjalna książka zespołu zaaprobowana przez jego członków. Niepublikowane dotąd fotografie, zakulisowe szczegóły, rozmaite skany to tylko część dopracowanego w każdym calu wydania, którego brakowało w Polsce. Książka nakładem Wydawnictwa SQN ukaże się w listopadzie, ale przedsprzedaż wystartowała już teraz!

Potężną księgę aż po brzegi wypełniają same smaczki – niepublikowane dotąd słowa i fotografie, skany listów i rękopisów tekstów piosenek sporządzonych przez członków zespołu, z Freddim Mercurym na czele, opowieści zza kulis, których świat jeszcze nie miał okazji poznać. Niebawem więc historia rozpoczęta wstępem napisanym przez Briana Maya i Rogera Taylora poprowadzi nas przez wspaniałe zdjęcia i pozwoli dogłębnie poznać szczegóły kariery największej legendy rocka. Zapowiada się prawdziwa uczta dla miłośników muzyki, rocka i niepowtarzalnego króla – Freddiego. 

Zamów już dziś w przedsprzedaży na http://www.idz.do/skarbyqueen-przedsprzedaz 

– wysyłamy jako pierwsi w Polsce – książka jeszcze przed premierą w Twoich rękach!

Fragment książki: 

Gdy wiosną 1975 roku Freddie Mercury pisał pierwsze, nieśmiertelne słowa utworu – „Mamo, właśnie kogoś zabiłem…” – gdy Brian May nagrywał tę potężną, rockową część, gdy muzycy Queen wchodzili wspólnie do kabiny wokalnej, by nagrywać kolejne chórki w części operowej, gdy DJ Kenny Everett zdobył taśmę z nagraniem i zaprezentował je w ciągu jednego weekendu 14 razy w swoich dwóch porannych audycjach na antenie londyńskiego Capital Radio… nikt nie mógł przewidzieć, że za sprawą Bohemian Rhapsody właśnie zmienia się historia rocka. Z pewnością nie wiedziała tego wytwórnia Queen, EMI, która stanowczo odrzucała sugestie muzyków, by wydać ten utwór jako pierwszy singiel z A Night at the Opera. Operowe elementy zawarte w singlu nie miały związku z tytułem płyty. Ten wymyślono długo po skomponowaniu Bohemian Rhapsody. Mercury przez jakiś czas bawił się pomysłami, nim na fortepianie zaprezentował kolegom wciąż chaotyczną wersję i wyjaśnił skrupulatnie, jak mają brzmieć poszczególne fragmenty. Konsternację w zespole wywołały dopiero jego słowa: „I w tym momencie, skarbie, wchodzi część operowa…”. Latem, po rozpoczęciu prac w londyńskim Sarm Studios i walijskim Rockfield Studios, zespół Queen powoli rozpracowywał Bohemian Rhapsody i poszczególne sekcje tej kompozycji. Najpierw zarejestrowano szkielet składający się ze ścieżek fortepianu, basu i perkusji. Freddie dokładnie wiedział, dokąd to wszystko zmierza. May twierdzi: „My tylko pomogliśmy mu wcielić ten pomysł w życie”. Narodziny Bohemian Rhapsody trwały trzy tygodnie. Producent Roy Thomas Baker stanął przed trudnym zadaniem przeniesienia na taśmę tego, co miał w głowie Mercury. Trzydziestosekundowe części operowe stawały się coraz dłuższe i zawierały coraz więcej ścieżek wokalnych. Pracowano nad nimi nawet do 12 godzin dziennie. Centralną częścią wielościeżkowego ataku wokalnego, który powtarzano wiele razy, stały się tak nietypowe słowa jak „Galileo”, „Beelzebub”, „Magnifico” czy „Figaro”. Tylko ta jedna część utworu wymagała rejestracji 180 osobnych wokalnych nakładek. Zespół wyciskał absolutne maksimum z ówczesnych możliwości studia nagraniowego, a przecież trzeba jeszcze było zająć się pozostałymi trzema częściami kompozycji: intrem, hardrockową sekcją z wiodącą rolą gitary oraz zakończeniem. Ten singiel zawierał absolutnie wszystko: był jednocześnie balladą, minioperą i okazałym rockowym numerem. Jak pokazała historia, partia gitary Maya odegrała kluczową rolę w tej kompozycji. „Freddie wie, jak najlepiej wykorzystać moje umiejętności”, mówił mi później. „Zazwyczaj ma już wszystko rozpracowane w najmniejszych szczegółach i mówi mi, co mam robić”.

O książce: 

„Skarby Queen” to ilustrowany, oficjalny album zespołu, porządkujący historię muzyków w wyjątkowo przyjemny sposób. Obfituje w niepublikowane fotografie, nieznane fakty, ciekawostki, skany biletów, listów i odręcznych kompozycji tekstowych, pierwsze demo i wiele innych gratek. Za tekst opowieści odpowiada jeden z bardzo niewielu dziennikarzy, którego członkowie zespołu Queen obdarzyli zaufaniem – Harry Doherty. Niezwykłe wydanie zostało stworzone po to, aby zapewnić fanom możliwość zanurzenia się w prawdziwej, szczegółowej historii legendy wraz z potężną dawką czystej przyjemności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fifty ÷ = five