Premiera winylowej dyskografii zespołu Queen i dedykowanego gramofonu Queen by Rega

Premiera winylowej dyskografii zespołu Queen i dedykowanego gramofonu Queen by Rega

Dla fanów zespołu Queen, premiera nowego wydania pełnej dyskografii zespołu jest z pewnością jednym z najważniejszych wydarzeń roku, jeśli nie ostatnich lat. Opracowane na nowo nagrania zostały przygotowane w legendarnym Abbey Road Studios w Londynie, z oryginalnych taśm studyjnych i wydane na kolorowych płytach winylowych. Dla wielu fanów taka wiadomość może zostać niedoceniona i potraktowana raczej jako ciekawostka niż news warty zainteresowania. Jak bowiem w erze iPodów, streamerów i wszechobecnej muzyki w postaci cyfrowej uzasadnić sens wydania kolekcji płyt na, wydawałoby się, wymarłym nośniku?

Może wiele osób to zaskoczy, ale obecnie gramofony i płyty winylowe przeżywają niezwykłe odrodzenie. Większość nowych nagrań ukazuje się jednocześnie na płytach CD i płytach winylowych. Na płytach winylowych ukazują się nagrania, które do tej pory były dostępne wyłącznie na płytach CD. Sprzedaż gramofonów rośnie z roku na rok i nic nie zapowiada zmiany trendu. Skąd ta fascynacja?

Po dekadach fascynacji techniką cyfrową,  powrót do techniki analogowej jest jak przejście Alicji przez lustro do Krainy Czarów. Dla starszych, wspomnieniem młodości, dla młodych drogą w nieznane. Dla wtajemniczonych, kontemplacją muzyki w nieskażonej postaci.

Korzystanie z gramofonu wymaga zaangażowania. To już nie jest zwykłe założenie słuchawek podczas drogi do pracy czy szkoły – szybko, krótko i w ciągłym pośpiechu. Chcąc posłuchać muzyki musimy na to znaleźć czas! Przygotowania do słuchania muzyki z czarnej płyty to cały rytuał stojący w opozycji do łatwości słuchania muzyki z nośników cyfrowych.

Co otrzymujemy w zamian? Coś, za czym każdy z nas, uwięziony w zwariowanym świecie, tęskni  – chwilę tylko dla siebie! Wartością dodaną jest niezwykła wierność nagrań, esencjonalność, szczegółowość i dynamika, która pozwala na odkrywanie znanych nagrań na nowo.

Powszechnie stosowana technika cyfrowa powoduje znaczną utratę informacji zawartych w oryginalnym nagraniu studyjnym, a wiele płyt celowo jest przygotowywanych tak, aby dobrze brzmiały na słabym sprzęcie. Ponadto jeśli z takiej płyty przygotujemy pliki mp3, z oryginalnego nagrania pozostaje tylko powłoka…

Nowa dyskografia zespołu Queen to okazja posłuchania znanych nagrań w sposób nieznany. Część płyt nigdy nie była wydana na płytach winylowych, a nowe opracowanie wszystkich nagrań przez legendarnego Boba Ludwiga, pozwoliło na wydobycie z tych nagrań szczegółów na najwyższym, audiofilskim poziomie.

Wkładając tyle pracy w przygotowanie pełnej dyskografii, członkowie zespołu Queen pomyśleli o każdym fanie. Również takim, który nigdy nie posiadał gramofonu. We współpracy z wiodącym producentem gramofonów na świecie – brytyjską firmą Rega, przygotowali okolicznościowy gramofon Queen by Rega, którego premiera miała miejsce wraz z zestawem płyt.

Gramofon został wyprodukowany w ilości zaledwie 2000szt. i został oparty na wielokrotnie nagradzanym modelu Rega RP1 z ręcznie montowanym ramieniem RB101 i wkładką Carbon. Wersja okolicznościowa została zbudowana na laminowanej czarnym akrylem plincie z logo Queen by Rega, wyposażona w synchroniczny 24V silnik o niskich wibracjach stosowany w droższych modelach oraz talerz z żywicy fenolowej z zaprojektowanym przez Freddiego Mercury’ego logo zespołu Queen. Dodatkowo standardowe logo Regi na pokrywie zostało zastąpione okolicznościową plakietką.

Budowa gramofonu jest tak przemyślana, aby zupełnie początkujący użytkownik nie miał problemów z jego użytkowaniem. Po wyjęciu z pudełka wystarczy wsunąć przeciwwagę na ramię i podłączyć do posiadanego zestawu Hi-Fi*, aby rozkoszować się analogowym brzmieniem z kolorowych płyt winylowych zespołu Queen!

 

Gramofon wraz z zestawem płyt będzie można zobaczyć i posłuchać na Targach Audio Video Show w Warszawie, na Stadionie Narodowym w dniach 6-8 listopada 2015r., na stoisku z produktami firmy Rega w Sali 230.

PageLines- Baner_PFQ.jpg

Cena detaliczna gramofonu Queen by Rega wynosi 1900zł. Zainteresowanie gramofonem w Polsce było tak duże, że wszystkie gramofony przygotowane na premierę zostały wyprzedane w ciągu zaledwie jednego dnia! W porozumieniu z zespołem Queen na początku 2016r. zostanie wyprodukowane dodatkowe 1000szt. gramofonów, z których zaledwie 100szt. przyjedzie do Polski.

Wyłączny dystrybutor produktów marki Rega w Polsce, firma this.pl Audio przygotowała ofertę zbiorową dla członków Polskiego Fanklubu Queen na zakup gramofonu Queen by Rega. Przy zakupie łącznym co najmniej 15szt. gramofonów, każdy z członków otrzyma rabat w wysokości 5%.

Dostępne w sprzedaży są już płyty. Cena detaliczna zestawu płyt wynosi 1599zł. Rabat dla członków fanklubu wynosi  5%. Ilość zestawów jest ograniczona i oferta obowiązuje do wyczerpania zestawów.

O płytach można przeczytać na stronie infoaudio.pl

Gramofony i płyty można zamawiać korzystając z poniższych danych bezpośrednio w firmie this.pl Audio:

Telefonicznie:
Przedstawiciel handlowy firmy this.pl Audio w Warszawie: 609 500 575 (również w weekendy)
Biuro firmy this.pl Audio: 78 4 50 50 50

Poprzez formularz kontaktowy:
www.this.pl/kontakt

Numer rachunku bankowego do wpłat:
PKO BP
this.pl Audio
05 1020 4681 0000 1902 0058 7717

Zamówienia na gramofon można składać do końca listopada . Warunkiem otrzymania rabatu jest wpłata zaliczki w wysokości 95zł do 15-go grudnia. Oferta jest ważna do wyczerpania produktów. Decyduje data wpłaty zaliczki.

Oferujemy również możliwość sprzedaży ratalnej.

*Użytkownik musi posiadać wzmacniacz z wbudowanym wejściem gramofonowym i zestaw kolumn. W przypadku braku wejścia gramofonowego należy dokupić przedwzmacniacz gramofonowy – polecamy Rega Fono Mini. Firma oferuje bezpłatne doradztwo i pomoc w zakresie uruchomienia gramofonu. Istnieje również możliwość zakupu kotnego systemu ze wzmacniaczem i kolumnami firmy Rega.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fifty six ÷ twenty eight =