Informacje o działaniach w 2022 roku

[restrict …]

Drodzy Fani! Jako Polski Fanklub Queen działamy od 2004 roku. Naszą historię możecie przeczytać tutaj: https://fanklub.queen.pl/fanklub/historia/ Wszystko zaczęło się od pomysłu Piotra Kaczmarka, aby założyć fanklub z prawdziwego zdarzenia.

Przez ten czas staraliśmy się integrować i wspierać fanów, uczestniczyć w promowaniu zespołu w Polsce. Patronowaliśmy koncertom Briana Maya+ Kerry Ellis, Queen+Adam Lambert, publikacjom książkowym, zbieraliśmy podpisy pod Aleję Freddiego w Warszawie i mamy na koncie wiele, wiele innych wydarzeń i akcji. https://fanklub.queen.pl/fanklub/dzialalnosc/

Wszystko jednak ma swój koniec. Nasz spowodowany jest zmianą w ustawie podatkowej i o rachunkowości co skutkuje coraz większą biurokracją finansową, która od wielu lat prowadziła pro bono Ola Kazana. Nie ukrywamy, że jesteśmy trochę zmęczeni. Zwłaszcza prezes Dagmara Szymańska dla której praca przy fanklubie, choć satysfakcjonująca, stawała się powoli ponad siły. W dodatku jesteśmy prawie dwie dekady starsi, mamy absorbujące prace, rodziny i o wiele mniej czasu na działalność hobbystyczną, jaką jest prowadzenie fanklubu. Jednocześnie doświadczenie z kolejnych wyborów zarządu fanklubu pokazało, że w tym momencie niemożliwym jest znaleźć następców, ponieważ kandydatami były wciąż te same osoby z naszego kręgu a chętnych spoza tej wąskiej grupy brakowało. To przede wszystkim sprawiło, że wspólnie podjęliśmy tę trudną decyzję.

Najpóźniej do 31 grudnia 2022 roku Polski Fanklub Queen zakończy swą działalność. Jest to decyzja przez nas przemyślana, przedyskutowana i ostateczna.

Likwidację przeprowadzimy zgodnie z naszym statutem i regulacjami prawnymi. Przesyłamy informację do Was przed końcem 2021 roku, abyście wiedzieli co Was/Nas czeka w 2022 roku. Zostawiamy Wam decyzję, czy chcecie opłacić składkę za 2022 rok. Bez zmian pozostaną plany, aby umilić kolejny rok członkostwa jakimś fanklubowym gadżetem (późna wiosna), konkursami, aukcjami charytatywnymi i zlotem. Wstępnie chcemy przeprowadzić walne zgromadzenie w trakcie trwania zlotu w lipcu. Środki, jakie zostaną do tego czasu na koncie stowarzyszenia, przeznaczymy na cel określony w uchwale o rozwiązaniu przegłosowanej na walnym zgromadzeniu.

Jak Wy kochamy Queen i komunikujemy to z ciężkimi sercami. Kilkoro z nas budowało fanklub od początku, to znaczna część naszego życia. Dzięki Queen poznaliśmy wiele wspaniałych osób, nawiązaliśmy trwające lata przyjaźnie, dlatego ufamy, że zostaniecie z nami na Facebooku, Youtube, Instagramie oraz w innych miejscach, gdzie możemy się spotykać, porozmawiać, po prostu być razem. Jesteśmy dumni z polskich fanów, dumni z ich postaw w czasie koncertów, zlotów czy w czasie spotkań w miejscach pamięci. To Wy przez lata byliście najważniejszymi powodami, dla których warto było to robić, dlatego bardzo nam zależy na tym, abyście przyjęli naszą decyzję ze zrozumieniem i aprobatą.

To, czego od 2023 roku już nie będzie: składki, gadżetów fanklubowych, konkursów wymagających wysyłki nagród, zniżek, patronatów medialnych, konta bankowego fanklubowego, zlotów organizowanych przez Fanklub, grupy tylko dla członków PFQ na Facebooku, malingu fanklubowego, stron tematycznych o Queen, odpowiadania na wiadomości o każdej porze dnia i nocy. Planujemy pozostawić otwartą grupę na Facebooku, hobbystycznie prowadzony fanpage na FB i IG, kanał na YT oraz nieregularnie aktualizowane wybrane strony www, spotkania fanów. Brak fanklubu nie wyklucza zlotów w mniej oficjalnej formie z mniejszą liczbą atrakcji.

Dziękujemy że byliście z nami tyle lat i mamy nadzieję, że razem przeżyjemy niejedną wspaniałą przygodę przy dźwiękach muzyki Queen.

Zarząd Polskiego Fanklubu Queen

Dagmara Szymańska – Prezes Zarządu

Aleksandra Kazana – Skarbnik

Marcin Nosarzewski – Sekretarz

Rada Nadzorcza

Katarzyna Zielińska – Przewodnicząca Rady

Rafał Sobczyk – Członek Rady

Maciej Filipowicz – Członek Rady

Statut znajdziecie tutaj: https://fanklub.queen.pl/wp-content/uploads/Statut-PFQ.pdf
[/restrict]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two × four =