Ask Phoebe cz. 18

Ask Phoebe cz. 18

Czemu czas tak szybko mija? Nie mogę uwierzyć, że to już tydzień od ostatniego wpisu. Zauważcie, co podróżowanie z Wami robi. Pomijając wyjazd do Pragi i dentystę, wygląda na to, że będę w domu przez tydzień lub dwa! [restrict …]

Kerry chciała wiedzieć, kto był ulubionym artystą Freddiego, a Afredo zadał pytanie o sztukę włoską. Jak wiele innych rzeczy z czasem gusta Freddiego zmieniały się. Jego kolekcja sztuki była tym, co nazywamy eklektyzmem. Uwielbiał japońskie drzeworyty różnych artystów. Miał okres kolekcjonowania Dalego i Joana Miro. W jego sypialni była seria obrazków Louisa Icart’a. Pod koniec życia spodobały mu się wiktoriańskie portrety, wiec to dość trudne wyróżnić jednego artystę.  Nie podróżował, by oglądać sztukę, ale próbował ja obejrzeć, kiedy był w danym mieście, tak jak wtedy, kiedy zobaczył obraz Goi w Madrycie, który koniecznie chciał mieć. Zastanawiał się nawet nad kupnem nieruchomości w Hiszpanii, ponieważ rząd hiszpański nie pozwoli skarbom narodowym opuścić kraju.

Vicki spytała o podstawkę do mikrofonu Freddiego i jej pochodzenie. Ostatni raz, kiedy ją widziałem, była w szafie w pomieszczeniu, które nazywaliśmy gabinetem Freddiego na piętrze Garden Lodge.  Ogólnie pojawiła się, kiedy Freddie na początku kariery występował z normalnym stojącym mikrofonem.  Nie był zbyt ciasno przypięty i kiedy Freddie zaczął się poruszać, górna część odpadła. Gorączkowo próbował ją przypiąć, ale nie udało mu się i musiał tak występować dalej. Spodobało mu się jak to wyglądało i jak się czuł, więc przyjął to jako znak firmowy.

Vangelis zapytał o myśli Freddiego co do przyszłości. Tak jak już mówiłem i to jest ostatni raz, kiedy to powtórzę, Freddie tworzył swoje solowe dzieła i lubił nagrywać z innymi artystami, ale w głębi duszy zawsze myślał o sobie jako o 25% zespołu Queen.  Gdyby jego życie się inaczej potoczyło i byłby z nami do dziś, to jestem pewien, że stworzyłby więcej muzyki poza zespołem tak samo zresztą jak pozostali członkowie, ale wciąż byłby częścią Queen.  To dawało mu bezpieczeństwo, John, Brian i Roger były jego przyjaciółmi, z którymi pracował przez 20 lat i wszyscy wzajemnie rozumieli swoje działania.

Julia chciała się dowiedzieć jak Freddie odnosił się do nowoczesnej technologii. Musisz pamiętać, że świeżo wprowadzone telefony komórkowe o rozmiarach cegły, przypisane paskiem do ramienia dopiero wchodziły do użycia. Joe miał komputer na galerii dla muzyków powyżej saloniku, ale Freddie się nim w ogóle nie interesował. Miał świadomość istnienia nowych technologii, ale choć się ich nie bał, zdecydowanie wolał stare sprawdzone metody. Można zauważyć, że był jednym z ostatnich, którzy przeszli na bezprzewodowe mikrofony; we wcześniejszych koncertach widać jak ciągnie za sobą metry kabli. Może dziś miałby swój telefon komórkowy, ale nie spodziewałbym się, żeby go nosił i odbierał.

Freddie i Cliff

Nicolas pytał o kontakty Freddiego z innymi muzykami rockowymi. Większość przyjaciół Freddiego była raczej z teatralnego kręgu przemysłu rozrywkowego. Mimo to, Freddie poznał całkiem sporo swoich rówieśników. Z wizytami na Garden Lodge wpadali między innymi Elton John, Cliff Richard i Elaine Page.

Steven zapytał o Prince ‘a. Freddie myślał, że jest pomysłowym innowatorem i zauważył, że stworzył zdumiewające koncerty. Freddie zdobył piracką kopię nagrania z przedstawienia Prince ‘a i zdarł ją przez ciągłe oglądanie. Jestem pewien, że gdyby pojawiła się możliwość duetu, nic by go nie powstrzymało przed skorzystaniem z tej szansy.

Shar zapytał, jakiej cechy Freddiego najbardziej mi brak. Tak jak powiedziano, wszyscy z nas tęsknią za jakimś rysem, muzyką, koncertami, za czymś! U mnie to jest to wszystko i tak wiele więcej. Ujmując to w paru słowach, myślę, że brakuje mi jego uśmiechu, śmiechów, a najbardziej tęsknie za moim przyjacielem.

Życzę Wam wszystkim dobrego tygodnia we wszystkim, co akurat robicie i do zobaczenia w przyszłym tygodniu

tłumaczenie: Blanka Rzewuska

skład i zdjęcia: daga  [/restrict]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

three × one =