O maGaGazynie Polskiego Fanklubu Queen „Keep Yourself Alive”

KYA logo

Magazyn Polskiego Fanklubu Queen „KYA” ukazuje się od 2004 r.

Tytuł magazynu fanklubowego został wybrany w głosowaniu na Forum.Queen.pl (w październiku 2004 r.). Wśród innych propozycji były: Magic, Bijou, Innuendos, GaGa, Red Special, The Miracle, Tylko Queen, White Red Queen, Her Majesty’s Jewels.

Pierwszy numer magazynu ukazał się 24 listopada 2004 r.

Od numeru 1 do 23 „KYA” wydawany był w postaci papierowej, a od 24 numeru w postaci elektronicznej (pdf).

Specyfiką magazynu jest fakt, że współtworzyć go może każdy fan, nawet ten(ta) nie będący(a) członkiem Polskiego Fanklubu Queen.

Piszemy na każdy temat związany z zespołem, od recenzji aktualnych i archiwalnych wydawnictw, relacji z wydarzeń związanych z zespołem, wywiadów z osobami związanymi z Queen (cykl 10 pytań do…), ciekawostek, historii, biografii muzyków, analiz zjawisk, kalendarium po komiksy, krzyżówki czy quizy itd.  Historię tematów poruszanych w magazynie można prześledzić na stronie informacje o numerach „KYA”.

Przeprowadziliśmy wywiady z Jimem Huttonem, DoRo, Tonym Vincentem, Reinholdem Mackiem, członkami zespołu Bracia, Markiem Niedźwiedzkim, Neilem Murrayem, Tomaszem Grassem, Peterem Hince’em.

Do redakcji można przesyłać swoje felietony, przemyślenia, relacje, recenzje, rysunki, komiksy, zdjęcia i inne materiały związane z zespołem Queen.  Na stronie PFQ można znaleźć wytyczne dla piszących, które usprawniają prace związane z tworzeniem magazynu.

Jeśli chcesz coś dla nas napisać, a nie masz pomysłu na temat, również zwróć się do nas, redaktor naczelna podpowie Ci jaki temat możesz poruszyć.

Bieżące informacje na temat powstawania kolejnego numeru „KYA” pojawiać się będą na Forum.Queen.pl w dziale dotyczącym Polskiego Fanklubu Queen.

Dołącz do tworzących maGAGAzynkya@fanklub.queen.pl


Członkowie PFQ mają dostęp do udostępnionych wybranych numerów archiwalnych „KYA” w postaci elektronicznej. Kolejne numery będą udostępniane przy różnych okazjach, o czym członkowie Fanklubu informowani są mailem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × cztery =