Pomoc (FAQ)

Strona ta prezentuje najczęściej zadawane nam pytania (FAQ).

Co należy zrobić, aby zapisać się do Polskiego Fanklubu Queen.

Należy wejść na stronie fanklub.queen.pl do działu ‘Zapisz się’ i wypełnić formularz/deklarację przystąpienia. Następnie wnieść opłatę członkowską wg obowiązującej obecnie taryfy.

Na jak długo wystarcza opłata członkowska?

Składka jest roczna. Jednak w przypadku nie wydania 4-ch numerów magazynu KYA w okresie roku od przystąpienia członka okres jej obowiązywania ulega przedłużeniu do daty wydania 4-tego w kolejności numeru KYA. Informacja z prośbą o dokonanie kolejnej wpłaty jest rozsyłana drogą elektroniczną.

Co daje członkostwo w PFQ?

Osoby zapisane do PFQ dostają cztery maGAGAzynu KYA wydawanego przez Fanklub (co kwartał), dostęp do specjalnych materiałów online i legitymację członkowską – reszta przywilejów zależy od bieżących przedsięwzięć Fanklubu i Waszych inicjatyw. Są to najczęściej zniżki na imprezy związane z muzyką Queen, darmowe bilety, zniżki na zakup książek, nowo wydane książki i inne wydawnictwa.

Jak uiścić opłatę członkowską?

Przelewem z własnego/cudzego konta lub za pośrednictwem poczty na rachunek Polskiego Fanklubu Queen nr 32 2130 0004 2001 0292 4785 0001 podając w tytule przelewu swoje imię i nazwisko lub gotówką podczas spotkań Fanów lub Zlotów – wyłącznie członkom Zarządu lub Rady Nadzorczej.

Czy jeśli wypełniłe(a)m formularz i nie dokonałe(a)m wpłaty przez dłuższy czas muszę ponownie wypełniać formularz?

Nie, to nie jest wskazane – wystarczy wnieść opłatę, zaś członkostwo będzie liczone od momentu zaksięgowania wpłaty, a nie wypełnienia formularza.

Czy jeśli wcześniej należałe(a)m do Fanklubu, potem zrezygnowałe(a)m i znów wróciłe(a)m to muszę ponownie wypełniać formularz?

Nie, członek Fanklubu ma nadal ten sam numer członkowski i po zaksięgowaniu wpłaty zostaje mu tylko zmieniony status na aktywny.

Ile czasu czeka się na identyfikator?

Staramy się wysyłać go na bieżąco, maksymalny czas oczekiwania do 2 tygodni. Jeśli ten czas miałby się wydłużyć, informujemy.

Jak powinna wyglądać zgoda rodzica na zapisanie się do PFQ?

Wystarczy proste pismo, opatrzone datą, w którym zawrze się treść typu:

„Wyrażam zgodę na przynależność: (imię i nazwisko niepełnoletniego) do Polskiego Fanklubu Queen.”

oraz czytelny podpis imieniem i nazwiskiem opiekuna/rodzica.

Taki list należy przesłać pocztą lub skan mailem na adres fanklub@queen.pl do PFQ (adres na stronie Kontakt).

(link do pobrania pliku zgody)

W jaki sposób mogę zaktualizować swoje dane?

Należy zalogować się na stronie fanklub.queen.pl w dziale Członkowie/Edycja danych używając adresu email, który podało się przy rejestracji oraz wygenerowanego przez system lub zmienionego przez siebie hasła. Następnie należy kliknąć odnośnik ‘Edycja danych’, dokonać poprawek i kliknąć ‘Zapisz’. Można też napisać z prośbą o zmianę danych do Zarządu na adres fanklub@queen.pl

Jak się zalogować?

Na stronie głównej, w panelu bocznym znajduje się pole logowania. Należy je wypełnić wpisując swój adres e-mail podany przy rejestracji oraz wygenerowane hasło (lub swoje zmienione, jeśli ktoś zmienił).

Czy mogę zmienić hasło?

Tak, należy zalogować się do działu Członkowie/Informacje o Twoim członkostwie strony fanklub.queen.pl i kliknąć odnośnik ‘Edycja danych’ i w części ‘Zmiana hasła’ wpisać aktualne hasło oraz nowe, po czym kliknąć ‘Zapisz’.

Co mogę zrobić jeśli zapomniałe(a)m/ nie działa hasło?

Możesz wygenerować je samodzielnie przy próbie logowania lub napisać na adres fanklub@queen.pl z prośbą o wygenerowanie nowego hasła.

Jak pobrać magazyn fanklubowy?

Magazyn fanklubowy można pobrać wyłącznie w ten sposób, że odwiedzi się (kliknie) link do magazynu wysyłany przez Fanklub e-mailem, zaloguje swoimi danymi logowania oraz zapisze pobierany plik.

Zapodziałe(a)m / usuną(ę)łam poprzednie numery magazynów, czy mogę je odzyskać?

Tak. Mając aktywne członkostwo można w każdej chwili pobrać magazyn korzystając z rozsyłanych przez Fanklub linków.

Czy można kupić i ile kosztują archiwalne numery KYA?

Można kupić archiwalne numery naszego maGAGAzynu. Cena za 1 egz. wynosi 2 zł dla członków PFQ, dla pozostałych osób 4 zł (plus koszty wysyłki wg cennika Poczty Polskiej). Wpłaty należy dokonać na zasadach podanych w punkcie 4 tej strony – na odwrocie przekazu lub w polu ‚tytułem’ przelewu, należy podać zamawiany(e) numer(y) maGAGAzynu. Można też, zapisując się do PFQ, doliczyć do opłaty członkowskiej kwotę na archiwalny fanzin. Listę dostępnych numerów posiada Zarząd, z którym należy się najpierw skontaktować w celu ustalenia dostępności numeru (fanklub@queen.pl) lub na stronie o maGaGazynie KYA.

Ponadto, pierwsze pięć numerów magazynów członkowie Fanklubu mogą pobrać na stronie w dziale ‚Członkowie/ Archiwum KYA

Czy zapisanie się do PFQ daje zniżki w opłacie za zlot?

Polski Fanklub Queen nie zawsze jest organizatorem Ogólnopolskich Zlotów Fanów Queen, czasami jedynie ‘pomocnikiem’; jednak przy okazji zlotów staramy się organizować członkom Fanklubu zniżkę. W przypadku zlotów organizowanych przez PFQ zniżka taka jest zawsze.

Co zrobić, jeżeli nie ma tu odpowiedzi na moje pytanie?

Wystarczy napisać na nasz adres: fanklub@queen.pl

Stan na marzec 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć × jeden =